Leeds United terminliste 2024/25

Leeds United terminliste 2024/25

Publisert av Stian Gundersen den 26.06.24. Oppdatert 27.06.24.

Leeds Uniteds kampprogram for Sky Bet Championship 2024/25 har i dag blitt offentliggjort.
Vær oppmerksom på at alle kampene kan bli endret når valgene for direktesendinger er gjort.

Leeds starter sesongen på Elland Road mot nyopprykkede Portsmouth.

Vår første bortekamp for sesongen finner sted helgen etter, med en tur til The Hawthorns for å møte West Bromwich Albion.

Sesongens første Yorkshire-derby finner sted den tredje helgen i sesongen mot Sheffield Wednesday på Hillsborough.

I jul- og nyttårsperioden venter en hjemmekamp mot Oxford United, en bortetur til Stoke City på Boxing Day, etterfulgt av et besøk til Pride Park for å spille mot Derby County, før det er retur til Elland Road mot Blackburn Rovers på nyttårsdagen.

I påsken skal Leeds reise til Oxford United på langfredag og spille hjemme mot Stoke City 2. påskedag.

Sesongens siste hjemmekamp spilles i sesongens nest siste kamp, når Bristol City kommer på besøk til Elland Road, mens sesongens siste kamp spilles borte mot Plymouth Argyle.

Hele listen:

Sat Aug 10 Portsmouth H
Sat Aug 17 West Bromwich Albion A
Sat Aug 24 Sheffield Wednesday A
Sat Aug 31 Hull City H

Sat Sep 14 Burnley H
Sat Sep 21 Cardiff City A
Sat Sep 28 Coventry City H

Wed Oct 2 Norwich City A
Sat Oct 5 Sunderland A
Sat Oct 19 Sheffield United H
Tue Oct 22 Watford H
Sat Oct 26 Bristol City A

Sat Nov 2 Plymouth Argyle H
Tue Nov 5 Millwall A
Sat Nov 9 Queens Park Rangers H
Sat Nov 23 Swansea City A
Tue Nov 26 Luton Town H
Sat Nov 30 Blackburn Rovers A

Sat Dec 7 Derby County H
Tue Dec 10 Middlesbrough H
Sat Dec 14 Preston North End A
Sat Dec 21 Oxford United H
Thu Dec 26 Stoke City A
Sun Dec 29 Derby County A

Wed Jan 1 Blackburn Rovers H
Sat Jan 4 Hull City A
Sat Jan 18 Sheffield Wednesday H
Wed Jan 22 Norwich City H
Sat Jan 25 Burnley A

Sat Feb 1 Cardiff City H
Sat Feb 8 Coventry City A
Tue Feb 11 Watford A
Sat Feb 15 Sunderland H
Sat Feb 22 Sheffield United A

Sat Mar 1 West Bromwich Albion H
Sat Mar 8 Portsmouth A
Wed Mar 12 Millwall H
Sat Mar 15 Queens Park Rangers A
Sat Mar 29 Swansea City H

Sat Apr 5 Luton Town A
Tue Apr 8 Middlesbrough A
Sat Apr 12 Preston North End H
Fri Apr 18 Oxford United A
Mon Apr 21 Stoke City H
Sat Apr 26 Bristol City H

Sat May 3 Plymouth Argyle A